TUJA 2024 esimene kõige olulisem kohtumine on tehtud!

9. jaanuaril kogunesime Terminali plaadipoes pimekuulamisele, kus žürii kuulas läbi kõik tänavused kandidaadid ja pani kirja oma lemmikud. Kaua enam ootama ei pea ning varsti-varsti kuulutame välja 2024. aasta TUJA line-up’i!
Tänavu kuulusid žüriisse: Vaiko Eplik, Anett Tamm, Ingrid Rabi, Peedu Kass, Mattias Tirmaste, Eik Erik Sikk, Janno Trump ja Tuulikki Bartosik.

Žüriiliikme bassist Peedu Kassi sõnul oli tänavu laekunud demode tase uskumatult kõrge ja valik žanriliselt mitmekesine nii kodumaiste kui välismaiste kollektiivide seas. “Äge on see, kui kuulad eesti bändi ja saad aru, et sa ei tea neid. See on äge ja samas hirmutav ka – tahad minna ruttu koju harjutama või neid bände lähemalt avastama,” rääkis Kass pärast pimekuulamist ja lisas, et välismaiste kollektiivide seast kerkis esile skandinaavialik kõla, mis talle endale väga meeldib.

Laulja Ingrid Rabi kiitis samuti eesti kollektiivide taset. “Eesti muusikute demode puhul oli paaril korral täitsa tunne, et tegemist on hoopis välismaa artistiga,” rääkis ta. “Üldiselt oli suund soul/pop/alternatiivmuusika suunal ning hea on tõdeda, et meil on noorte muusikute seas palju tugevaid naisvokaliste.”