The Crosslegs (EE)

The Crosslegsil ehk viiel lapsepõlvesõbral on selja taga seitse aastat bänditegemist. The Crosslegsi loomingut võib kirjeldada kui Iiri mõjutustega modernset folk-rocki, millest kiirgab tudengilinnale omast nooruslikku jõudu, poeesiat ja romantikat – see on tõeline sõprus ning rõõm koos mängimisest. 

Alden Kirss – vokaal, kitarr 
Villem Suits – klahvpillid
Siim Sõmer – flööt
Vidrik Toom Tabas – basskitarr
Karl Frisson – trummid

Tere, Crosslegs! Kui pikalt olete koos mänginud ja kuidas kokku saite? 

Sõpradena oleme koos juba lapsepõlvest. Meie vanemad on muusikud ja nende mõju kandus järgmisesse põlvkonda ning andis meile tugeva tõuke ise bändi teha. Praeguseks oleme juba seitse aastat koos mänginud, aga alles eelmise aasta septembris andsime välja oma debüütalbumi “Lilac”. Võttis küll kaua aega, aga oleme sellevõrra uhkemad resultaadi üle.

Kes on teie suurimad muusikalised eeskujud?

Kui mõelda kaasaegsetele bändidele, siis esimesena tärkavad eeskujudena Johnny Flynn, Shakey Graves ja The Pogues. Ühtlasi on meid mõjutanud ka mitmete rahvaste, peamiselt Iirimaa pärimusmuusika.

Millest on teie looming inspireeritud?

Eks ikka oma elust ja vilumusest. Loojatena inspireerume kogemustest ja mõtetest, millega parasjagu ise silmitsi oleme seisnud, olgu see üksildus, sõprus, või armastus. 

Kellele on teie muusika mõeldud?

Me pole kunagi mõelnud, et meie muusikal oleks kindel orientiir. Loodame, et meie muusika on piisavalt laiahaardeline pakkumaks midagi kõigile kuulajatele.

Mis on teie praegused suurimad unistused: kuhu tahaks koosseisuna jõuda? Mida teha? Kellega koostööd teha?

Tahaks areneda, katsetada ja luua uut muusikat. Unistusi on palju, aga lähitulevikus tahaks teha ühe pikema tuuri väljaspool Eestit. 

Mida võib oodata teie TUJA kontsertidelt? 

Omanäolist ja energilist kütet!

Lõpetuseks jagage lugejatele mõned muusikalised soovitused, artistid, albumid, muusikapalad, mida ise hetkel palju kuulate.

Praegused lemmikud on Djivan Gasparyan, Abel Selaocoe, Nusrat Fateh Ali Khan, Parcels ja Tintura. 

The Crosslegs astub TUJA 2024 raames üles:
• 8.03.2024 Pärnu Wunderbaar PILETID
• 9.03.2024 Philly Joe’s Tallinn PILETID