Festival TUJA (Tudengijazz) on vanima traditsiooniga Eesti jazzmuusikafestival, mis sai alguse juba 1982. aastal.
Järgmine festival toimub 5.–9. märtsil 2024 ning järgemööda juba 42. korda.

Pikaajalise traditsiooniga festival on Euroopas ainulaadse fookusega, sest on suunatud jazzmuusikutest tudengitele. Festivali eesmärgiks on läbi aegade olnud pakkuda noortele muusikutele esinemisvõimalusi, et avalikult esitleda publikule värsket omaloomingut ning põnevaid kompositsioone ja arranžeeringuid. Täna toob TUJA kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest, et lisaks esinemisvõimalustele luua ka valdkonnasiseseid rahvusvahelisi kontakte. 

Tudengijazz on ka ajalooliselt Eesti jaoks märgilise tähtsusega, sest esimese festivali toimus veel ENSV ajal, mil jazzmuusika mängimine oli avalikult keelatud. Järeleandmatud muusikatudengid aga tegid kõik selleks, et unistuste festival saaks toimuda. Juba ligi nelikümmend aastat tagasi toimunud minifestival oli tolles ajas oluline suunanäitaja ja inspireerija ning meie rõõmuks täidab festival oma eesmärki tänaseni.

Läbi aastate on TUJA programmis üles astunud pea kõik praeguseks tegevad tipp-jazzmuusikud ja paljud noored kuulsust koguvad ansamblid, nende seas näiteks Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Oleg Pissarenko, Villu Veski, Kadri Voorand, Raul Sööt, Raivo Tafenau, Virgo Sillamaa, Siim Aimla, Sofia Rubina, Joel Remmel, Laura Põldvere, Abraham’s Cafe, Janno Trump, Innersound, Jana Kütt Group, Johannes Laas Kvintett, Rita Ray, Anna Lea Haamer, Reti Niimann jpt. Festivali korraldustiimi on eest vedanud tuntud ja tänaseni edukad muusikud ning ürituskorraldajad nagu näiteks Villu Veski, Eero Raun, Anne Erm, Reigo Ahven jne. 

2011. aastast on Tudengijazzi ametlikuks korraldajaks Eesti Jazzliit. Eesti Jazzliidu eesmärgiks on Eesti jazzmuusika arendamine ja edendamine kodu- ja välismaal. Eesti Jazzliit korraldab kontserte ja temaatilisi sündmusi, kogub ja jagab teavet Eesti jazzmuusikast ja -muusikutest, korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel ning otsib jazzmuusika arendamiseks rahalisi vahendeid. 2004. aastal loodud Eesti Jazzliit kuulub aastast 2006 European Jazz Networki.

Eesti Jazziauhindadega tunnustati juba 14. korda kodumaa silmapaistvaid jazz-muusikuid, sündmusi ja festivale. Auhindu jagati viies kategoorias: aasta jazzmuusik, noor jazzitalent, aasta jazzansambel, aasta jazzhelilooja ning aasta jazzidendaja. Viimase tiitli pälviski 2020. aastal jazzmuusikafestival TUJA (Tudengijazz). 

Festivali missiooniks on hoida elus pikaajalist festivali traditsiooni, mis toetaks Eesti jazzi kõrgetasemelist arengut, noorte muusikute pealekasvu ning valdkonnasisest rahvusvahelist koostööd.