tiina . adamson kvintett

tiina . adamson kvintett: vokaal – Tiina Adamson, pianist – Mathel Florea, saksofon – Keio Vutt, kontrabass – Robert Nõmmann, trummar – Ramuel Tafenau.

Tiina Adamson kvintett esitab laulja ja laulukirjutaja Tiina Adamsoni autoriloomingut.

Kvintett sai alguse soovist anda kontserte vaid akustiliste pillidega nagu kontrabass, saksofon ja klaver. Sellise naturaalse ja sooja kõlapildiga said laulja varasemalt kirjutatud laulud uutmoodi hingamise ja tekkis selgus, et just sellises koosseisus peaks jätkama. Lisandus ka trummar. Seoses džässiõpingutega välismaal on tekkinud lauljas soov teha eestikeelset, siirast ja veidi minimalistliku varjundiga muusikat, vastukaaluks kõigele intellektuaalsele ja noodirohkele. Tema laulud on nii inglise- kui eestikeelsed ja räägivad tundemaailmast, endaga võitlemisest ja võitmisest, armastamisest ja igatsemisest. Tiina Adamson õpib hetkel laulmist Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias, pianist Mathei Florea on lõpetanud Berliini jazzinstituudi. Keio Vutt saksofonil, Robert Nõmmann kontrabassil ja Ramuel Tafenau trummidel on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia taustaga.

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 40. korda 8.-12. märtsil 2022. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.