Ingrid Rabi Group

Ingrid Rabi Group on: klaveril – Mathei Florea, kitarril- Johannes Laas, kontrabassil Robert Nõmmann, trummar – Ramuel Tafenau, trompetil – Allan Järve, tenorsaksofonil – Tobias Tammearu, tromboonil Artur Kiik.

Ingrid Rabi Group on verivärske koosseis Eesti jazzmuusika maastikul ning 14. veebruaril nägi ilmavalgust nende esimene lühialbum „Circle of Love”.
Koosseis esitab lugusid, mille on kirjutanud ning seadnud ansambli vokalist Ingrid.
Kui oma esimese stuudioalbumiga „Olemine” ei osanud Ingrid oma muusikat otseselt ühessegi žanrisse paigutada, siis nüüd saab julgelt öelda, et uue koosseisu helikeel on jazzmuusikale omane – leidub mõnusat svingi, hõrke ballaade ning Ingridile omaseid ootamatuid taktimõõte.
Palad arutlevad armastuse teemal – alustades armumisest ning lõpetades lahkumineku ja iseenda leidmisega. Inspiratsioon lugude kirjutamiseks tuleb Ingridi sõnul elust enesest ning ta peabki armastust üheks elu suurimaks edasiviivaks jõuks. Muusikalisi eeskujusi on tal aga mitmeid – näiteks Karmen Rõivassepp, Ellen Andersson, Esperanza Spalding, Jamie Cullum, Kadri Voorand ja Susanna Aleksandra Veldi.
Ansamblis musitseerivad koos Ingridiga Mathei Florea klaveril, Johannes Laas kitarril, Robert Nõmmann kontrabassil, Ramuel Tafenau trummidel, Allan Järve trompetil, Tobias Tammearu tenorsaksofonil ning Artur Kiik tromboonil.
Iga muusik maalib kõlapilti endale omaste toonide ja värvidega ning sellest sündiv sünergia kannab imeliselt edasi lugude mõtet ja emotsioone.

Muusikat: https://www.youtube.com/watch?v=dVTxbkOoTNc

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 40. korda 8.-12. märtsil 2022. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.