TamTam: due eksperiment seisneb õhulise koosseisuga täisväärtusliku muusika loomises

TamTam ehk Anett Tamm ja Karl Tammaru on eksperimentaalne vokaali ja bassi duo, mis oma minimalistlikule iseloomule vaatamata loomingulistest ja žanrilistest piiridest üle astuda proovib.

Duo peamine eksperiment seisneb õhulise koosseisuga täisväärtusliku muusika loomises ja ühise hingamise leidmises, seistes silmitsi kõrvalise rütmilise ja harmoonilise toetuse puudumise väljakutsega. Duo muusika on suuresti inspireeritud öisest sürrealismist, pooleldi unenäolisest olekust ning seob laiaks tervikuks improviseeritud tekstid ja bassiüminad, groove’id ja ekspressiivsed vokaliisid.

Anett ja Karl said algselt prooviruumis kokku 2019. aastal eesmärgiga anda 80ndate aastate lemmiklugudele ühiselt uus nägu. Arranžeerides The Police’i, Tears For Fears’i ja Joni Mitchelli loomingut ja lahendades väljakutseid väikese koosseisu kõlama saamiseks avastati sarnasused üksteise muusikalises tunnetuses ja taotlustes. Pärast väikest pausi koosmängust tekkis tahtmine võtta käsile uued ühised eksperimendid, seekord aga juba omaloominguga.

Anetti ja Karli seob austus fusioni ja progressiivse muusika vastu, mille tehnilises keerukuses ja kompositsioonilises kontrastsuses on säilinud sisu, teatud kergus ning rahu. TamTam’i muusikast kumavad läbi kummagi loomingulised eeskujud, kuid duo koosseisus ilmnevad need mõjutused hoopis omanäolisemate vihjete ja varjunditena.

Anett Tamm on laulja ja helilooja, kes on seni oma põnevamad mõttevälgatused seadnud ansamblile Alfa Collective ning andnud välja debüütalbumi “Canvas” (2018). Alates 2019. aastast tegutseb Anett lauljana ka ansamblis The Nonconceptual Art Club. Anett on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli laulu erialal ning hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 3. kursusel Kadri Voorandi käe all jazzlaulu.

Karl Tammaru on bassimängija ja helilooja Tallinnast. Karl alustas oma muusikalist karjääri Elleri muusikakoolis Tartus ja lõpetas 2018. aastal Otsakooli Tallinnas. Hetkel on Karlil käsil 2. kursus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Karl Tammaru on eestvedav liige kunstilises rokigrupis “Vesi Päästab”, fusioni kvartetis Allianss ja lööb kaasa ka mitmetes koosseisudes toetaja rollis (Kenors, Johannes Laas 5TET, Anna Lea Haamer Kvintett, Kristin Kalnapenk).

TamTam astub TUJA festivalil üles 3. märtsil Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja 5. märtsil Philly Joe’s.

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 39. korda 2.-6. märtsil 2021. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. Tänavu toimub festival piirangute tõttu vaid eesti bändidega Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Haapsalus. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.