Selgusid TUJA 2023 programmis osalevad kollektiivid

Jazziklubis Philly Joe’s selgusid tänavusel Tudengijazz 2023 (TUJA) osalevad kollektiivid. 
Valik festivali programmi pääsejate kohta tehti pimekuulamise teel – pimekuulamisel mängiti žüriile ette iga koosseisu üks lugu, mille puhul ei olnud teada, mis kollektiiviga on tegu. Kollektiivse punktiskoori alusel selgus TUJA 2023 programm.

Kokku kandideeris festivalile 27 muusikakollektiivi nii Eestist kui välismaalt.
Žürii häälte tulemules pääses Eesti vanima traditsiooniga noorte jazzmuusikute festivali programmi järgmised koosseisud: Viljandi Vox (EE), Sandra Eowyn trio (EE), Lõõm (endine Keelpilliansambel Küttepuud) (EE), Kaljaste-Pappel-Rohtla-Kirm (EE), Anna Lea Haamer Quintet (EE), Reti Niimann bänd (EE), Langenbucher/Pfister Duo (DE), Isle Quartet (NL).

Pimekuulamise žüriisse kuulusid nii muusikud, managerid kui ka ajakirjanikud Jaak Sooäär, Pille-Riin Karro, Maris Pihlap, Maarja Merivoo-Parro, Ivo Heinloo, Tobias Tammearu, Hyrr Innokent Vainola, Anett Tamm, Liisi Voolaid.

Žüriiliige Maarja Merivoo-Parro pimekuulamise olulisusest: “Pimekuulamine on suurepärane võimalus keskenduda peamisele, ehk muusikale. See kõneleb iseenda eest vägagi mõjusalt ning mul on väga hea meel, et minu kaheksast lemmikust pääsesid festivalile lausa kuus. Need on artistid, kes kõlasid mänguliselt ja vabalt ning oli tunda, et selle taga, mida nad teevad on mingi sügavam ja põnevam mõte, mis loodetavasti siis kontserdi käigus laiema rahvaga jagatud saab.“

“Pimekuulamiste puhul tekib alati hasart ära arvata, kes mängivad. Varasematel aastatel on minu täpsusprotsent ulatunud 50% ligi. Sel aastal hävisin täielikult. Hiljem nimekirjaga tutvudes olin vaimustunult hämmingus ja haarasin endaga kaasa mitu nime, kes said endale eile ühe jälgija juurde,” muljetab žüriiliige Tobias Tammearu.

41. korda toimuv TUJA 2023 on traditsiooniliselt märtsikuus 7.–11. märtsini 2023, täites rütmimuusikaga nii Tallinna, Narva, Tartu kui ka Viljandi.
Pikaajalise traditsiooniga TUJA on Euroopas ainulaadse fookusega festival, sest on pühendatud just muusikutest tudengitele. Festivali missiooniks on hoida elus pikaajalist festivali traditsiooni, mis toetaks Eesti jazzi kõrgetasemelist arengut, noorte muusikute pealekasvu ning valdkonnasisest rahvusvahelist koostööd.