Hommage: täislastis närvekõditavat progresiivrokk

Hommage on Martin Mänd (kitarr), Ode Pürg (vokaal, klahvpillid), Kaspar Kluge (basskitarr) ja Karmo Järv (perkussioonid). 

Hommage on bänd, kelle repertuaar sisaldab täislastis närvekõditavat progresiivrokki. Ühise nime all alustasid nad tegutsemist 2017. aastal. Kollektiivi loomingut on mõjutanud lai valik žanreid hip-hopist džässmuusikani ning klassikalisest muusikast 70ndate psühhedeeliani. Oma tähtsaimateks esinemisteks peab bänd kontserte Jazzkaare ja Tallinn Music Week-i lavadel, kuhu viis neid 2017. aastal toimunud Noortebändi konkursi finaal. Vahepeal on kooslus pidanud pausi, et naasta viljakamate ideede ning paeluvama muusikaga. 

Hommage jätkab Tudengjazzil kohast, kus ta paar aastat tagasi pooleli jäi. Kavas on Muusikakeskkooli ühikaseinte vahel kirjutatud lood, mis räägivad tollastest probleemidest ja unistustest. Kuna lugude skelett sündis keskkooliaegsest ängist ning soovist vabaneda klassikalise muusika maailma tohututest reeglitest ja survest, on loomingus tihtipeale äkilisi pöördeid, toorust ja ebaloogilisi harmooniaid, mis kajastub kohati väga heldelt ning teisel hetkel väga süngelt. Tudengijazzil esinemine annab meile võimaluse üle pika aja jälle kokku saada ning teha muusikat, tuletab meile endale kõige ausamalt meelde, millised olime meie ja me mõttemaailm kolm sündmusterohket aastat tagasi

Kuigi kavas on vanad lood, ei puudu ka täiustused ja täiendused. Bändis on lisaks originaalkoosseisule nüüd ka viies liige – Kaur Pennert klahvpillidel. Tahtsime rõhku panna rohkem süntesaatorite soundidele, tuua lugudesse uus kiht ning anda Odele võimalus keskenduda rohkem laulmisele.

Hommage astub TUJA festivalil üles 4. märtsil Tartus Genialistide Klubis ja 5. märtsil Tallinnas Philly Joe’s.

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 39. korda 2.-6. märtsil 2021. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. Tänavu toimub festival piirangute tõttu vaid eesti bändidega Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Haapsalus. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.